Zmiany w KMK i organizacji ruchu podczas Imprezy sportowej Vienna Live Lang Team Maraton

W najbliższą sobotę, 12 maja w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja tegorocznego cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W związku z tym wydarzeniem sportowym, w godz. 10:30-16:30 wystąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie Błoń Krakowskich, Woli Justowskiej i Lasku Wolskiego, którędy poprowadzą trasy wyścigów. Zmiany w Komunikacji miejskiej można sprawdzić tutaj.

Zmiany w KMK i organizacji ruchu podczas Imprezy sportowej Vienna Live Lang Team Maraton
Fot. viennalifemaraton

Trasa maratonów rowerowych została wyznaczona następującymi ulicami: Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, Al. Waszyngtona, ul. Starowolska, ul. Rędzina, ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego. Dalej przejazd odbędzie się drogami poza granicami Miasta Krakowa. Trasa powrotu: ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Lasek Wolski, ul. Starowolska, Al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, Al. Focha na Błonia Krakowskie.

Zalecane objazdy

W związku z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi (na odcinku od ul. Piastowskiej do Al. Focha) oraz Al. Focha (w rejonie mostu na  rzece Rudawie), objazd od strony ul. Królowej Jadwigi w stronę Al. Mickiewicza i ul. Księcia Józefa  poprowadzony zostanie ul. Reymonta, Al. Mickiewicza, dalej przez Al. Krasińskiego i  ul. Kościuszki.

W związku z zamknięciem ul. Orlej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Księcia Józefa (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Zakamycze), objazd  poprowadzony zostanie od strony ul. Księcia Józefa do ul. Królowej Jadwigi ulicami: ul. Księcia Józefa, ul. Jodłową, ul. Starowolską (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu), ul. 28 Lipca 1943 r. Mogą występować również utrudnienia związane z dojazdem do posesji przy ul. Zakamycze.

W związku z zamknięciem ul. Starowolskiej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Królowej Jadwigi (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. 28 Lipca 1943 r.) objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Królowej Jadwigi do ul. Księcia Józefa przez Rondo Chełmskie, ul. Chełmską, ul. Rzepichy, ul. Orlą (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu).

W okolicy ul. Na Błoniach zostaną zamknięte ciągi piesze i rowerowe.

krakow maraton

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków