Pracowity majowy weekend

Podczas kiedy cześć Krakowian wzięła urlopy i odpoczywa korzystając z dogodnego rozkładu świąt w kalendarzu, w mieście cały czas trwają prace. Firmy pracujące na zlecenie ZIKiT przebudowują i remontują bez względu na długi weekend majowy.

Pracowity majowy weekend
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Ulica Cechowa

Tempo prac nie zwalnia bo ulica Cechowa ma być gotowa na koniec maja br. Ekipy pracują na całej długości pomiędzy skrzyżowaniem z Łużycką i Podedworzem. Są już gotowe krawężniki. Na sporej części widać już gotowe chodniki. Tam gdzie ich jeszcze nie ma budowlańcy układają kostkę. Trwa układanie kolejnych warstw podbudowy drogi. Kiedy te prace zostaną zakończone rozpocznie się asfaltowanie.

 

Ulica Myślenicka

Obecnie trwa przebudowa kanalizacji. Na miejsce dowożone są betonowe elementy studzienek, które zostaną zakopane w ziemi. Kanalizacja jest przebudowywana pomiędzy rondem A. Pamuły a ulicą Sawiczewskich. Koniec prac na tym odcinku planowany jest na jesień tego roku.

 

Droga dla rowerów wzdłuż ulicy Nowohuckiej

Trwa w najlepsze budowa drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Nowohuckiej. Ekipy budowlane pracują na dwóch odcinkach. Między rondem Dywizjonu 308 a ulicą Ciepłowniczą oraz między Koszykarską i skrzyżowaniem z Saską i Stoczniowców. Na prawie całych tych odcinkach jest już gotowa podbudowa pod przyszłą drogę dla rowerów. Pierwsi rowerzyści z nowej trasy skorzystają pod koniec czerwca br.

 

Torowisko pod estakadą Jacka Kaczmarskiego

W wypadku tego remontu budowlańcy będą prowadzić tu prace także pierwszego i trzeciego maja. To konieczne żeby zdążyć wymienić zapadnięte płyty torowiska pod estakadą Jacka Kaczmarskiego. Obecnie skrzyżowanie zamieniło się w rondo i to z jednym pasem ruchu. Po estakadzie nad skrzyżowaniem można jeździć bez ograniczeń. Pasażerowie tramwajów mogą skorzystać z komunikacji zastępczej. Między rondem Grzegórzeckim a skrzyżowaniem Saska Lipska tramwaje nie kursują. Sytuacja pod estakadą wróci do normy 7 maja.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków