Duże zmiany w transporcie aglomeracyjnym

Od najbliższej soboty (7 kwietnia) wprowadzamy wiele zmian w kursowaniu autobusów podmiejskich. Dzięki nim autobusy pojawią się w nowych miejscach w gminach Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki oraz Michałowice.

Duże zmiany w transporcie aglomeracyjnym
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Po zmianach autobusy pojawią się w Maciejowicach (Kocmyrzów-Luborzyca) oraz w nowym rejonie Dziekanowic (Zielonki). Wszystkie zmiany zostały uzgodnione z władzami gmin - będą dotyczyły linii 250, 260 , 270 i 280.

* linia 250 - będzie kursować na nowej stałej trasie: Prądnik Czerwony - Strzelców - Rondo Barei - Strzelców - Powstańców - Reduta (powrót: Reduta - Strzelców - Rondo Barei - Strzelców - Prądnik Czerwony) - Batowicka - /Węgrzce/ B3 - B1 - /Dziekanowice/ - Szmaragdowa - /Batowice/ Wojtyły - a dalej po obecnej trasie do Zastowa.
Linia kursować będzie tylko w dni powszednie realizując po 12 kursów w każdym kierunku.

* linia 260 - na przystankach pojawią się nowe rozkłady jazdy;

* linia 270 - będzie kursować na nowej stałej trasie. Od Prądnika Czerwonego do przystanku „Zastów Działki n/ż” autobusy tej linii pojadą bez zmian, ale dalej skieruje się na Wiktorowice, a potem skręci do miejscowości Maciejowice. W Maciejowicach autobusy nawrócą i tą samą drogą wróci do przystanku „Wiktorowice Skrzyżowanie n/ż”, skąd już po starym śladzie pojadą do Pielgrzymowic.
Trasa w kierunku przeciwnym pozostanie bez zmian (bez wjazdu do Maciejowic).
W soboty i dni świąteczne wybrane kursy będą wykonywane na trasie skróconej: Prądnik Czerwony - Zastów (dotychczasowa trasa linii 250).

Jednocześnie zostaną wprowadzone zmiany nazw przystanków na terenie Krakowa, znajdujących się przy ulicy Powstańców:
* „Batowice n/ż” na „Dziekanowicka n/ż”;
* „Batowice PKP” na „Powstańców Magazyny”.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków