Modernizacja ulicy Taklińskiego - przetarg ogłoszony

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił właśnie przetarg na wykonanie korekty łuku na ul. Taklińskiego w rejonie skrzyżowania wraz z drogą dojazdową w kierunku planowanego przystanku SKA w Krakowie wraz z przebudową i budową sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca po wygraniu przetargu zostanie zobowiązany do przedstawienia projektu zmiany organizacji ruchu. ZIKiT planuje zakończenie prac do końca września br.

Modernizacja ulicy Taklińskiego - przetarg ogłoszony
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Mieszkańcy ulicy Taklińskiego w Opatkowicach już wkrótce zyskają nowe bezpieczne przejście dla pieszych, a łuk na którym dochodziło do wypadków samochodowych zostanie wyprofilowany. Dodatkowo na poboczach pojawią się dwie nowe latarnie, a pozostałe cztery lampy zyskają ledowe obudowy. Zmodernizowana zostanie także sieć wodociągowa, a istniejąca kanalizacja deszczowa pod jezdnią zostanie rozbudowana.   

Do tej pory 200 metrowy odcinek jezdni był słabo doświetlony, a zbyt ostry zakręt generował podwójne zagrożenie, nie tylko dla mieszkańców ale i korzystających z gminnej drogi kierowców jadących w kierunku ul. Zakopiańskiej. Samochody, które jechały tam niezgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości, wypadały z jezdni. W ubiegłym roku na wspomnianym odcinku doszło do kilku zdarzeń drogowych.

W planach jest budowa nowej stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, do której będzie prowadził budowany obecnie odcinek ulicy Taklińskiego. Obok ma powstać parking P&R. Kiedy przystanek SKA będzie otwarty, zwiększy się ruch samochodowy w tej okolicy. Już teraz mieszkańcy czynili starania o to, aby uspokoić ruch na lokalnej drodze. Dlatego na ich prośbę ZIKiT m.in. w okolicy planowanego przejścia zbuduje bezpieczną wyspę dla pieszych, a na jezdni pojawią się ograniczenia prędkości oraz progi zwalniające. Modernizowany odcinek (ok. 200 m) miejscami zostanie poszerzony z dwóch do trzech pasów ruchu.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków