Pierwsze wiosenne remonty

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się remont ul. Opolskiej. Modernizowany będzie odcinek od ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Przebudowa na razie nie będzie generowała utrudnień, bo będzie prowadzona na poboczach i w zatokach autobusowych. Prace potrwają ok. 2 miesięcy.

Pierwsze wiosenne remonty
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Od poniedziałku rozpoczną się natomiast roboty drogowe przy al. Kijowskiej. Na odcinku od ul. Czarnowiejskiej do ul. Lea wymienione zostaną krawężniki oraz ściek przykrawężnikowy. Pomimo miejscowych zawężeń, ruch będzie odbywał się normalnie w dwóch kierunkach. Później rozpocznie się roboty asfaltowe. Te prace będą prowadzone tylko w nocy, by nie generować utrudnień. Po zakończeniu modernizacji al. Kijowskiej rozpoczną się prace na ul. Królewskiej.

Prace brukarskie nie ominą też ulic Pallacha i Jałowcowej. W przyszłym tygodniu  i tam pojawią się znaki drogowe wskazujące na rozpoczęcie remontu. Miejsca postojowe na poboczach odzyskają dawny blask. Ale, żeby tak się stało kierowcy na dwa miesiące będą musieli uwolnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków