Nowe przystanki w Łuczanowicach

Rok temu uruchomiona została nowa linii autobusowa numer 160 (Aleja Przyjaźni - Ruszcza), kursująca po ulicy Łuczanowickiej. Z końcem lutego br. do dyspozycji pasażerów oddane zostały dwa dodatkowe przystanki autobusowe, zlokalizowane w tym rejonie.

Nowe przystanki w Łuczanowicach
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Pierwsza para przystanków o nazwie „Grzegorza z Sanoka” zlokalizowana została na ul. Łuczanowickiej między ul. Grzegorza z Sanoka a ul. Darwina. Druga para nosi nazwę „Orłowskiego” i położona jest na ulicy Łuczanowickiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Orłowskiego. Oba przystanki ułatwiły dostęp do Komunikacji Miejskiej dla mieszkańców okolicznej zabudowy.

Przystanki obecnie posiadają status „na żądanie”. Jeśli będą cieszyć się dużym zainteresowaniem pasażerów, istnieje możliwość zmiany ich statusu. Miejsce pod perony przystankowe zostało odpowiednio utwardzone. Dodatkowo, na przystanku „Orłowskiego” zainstalowane zostały ławki. Dzięki temu, pasażerowie mogą wygodnie i bezpiecznie oczekiwać na przyjazd autobusów. Wkrótce uzupełnione zostanie oznakowanie poziome.

Wyznaczenie lokalizacji nowego przystanku nigdy nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim konieczne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, która będzie bezpieczna dla wszystkich użytkowników infrastruktury drogowej w danym miejscu. Następnie trzeba przygotować projekt organizacji ruchu, który przy wyższych kategoriach dróg wymaga opinii Policji. Po spełnieniu tych formalności przystępuje się do utwardzenia miejsca pod przyszły peron przystankowy oraz wykonania stosownego oznakowania poziomego i pionowego. Po spełnieniu tych wszystkich warunków, autobusy mogą rozpocząć obsługę pasażerów na nowym przystankumówi Paweł Pogoń, Podinspektor w Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej ZIKiT.

lucza2

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków