Przebudowa ulicy Myślenickiej

Szanowni mieszkańcy, uprzejmie informujemy że od soboty (14.04) na ul. Myślenickiej rozpoczną się prace polegające na robotach kanalizacyjnych.

Przebudowa ulicy Myślenickiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Następnie od (16.04) przez następne 4 miesiące zostanie wprowadzony etap, który będzie powodował brak przejazdu samochodów z wyjątkiem samochodów mieszkańców na odcinku od ronda Pamuły do ul. Merkuriusza  Polskiego, sprawdź organizację ruchu tutaj. Autobusy będą kierowane przez ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Kąpielowej. Sprawdź Komunikację miejską tutaj.
 


Artykuł z poniedziałek, 26 marca 2018 r

W poniedziałek, 9 kwietnia rozpocznie się kolejny etap prac na przebudowywanej ulicy Myślenickiej. Prace rozpoczną się na skrzyżowaniu ul. Myślenicka, Krzyżańskiego, Niewodniczańskiego i będą dotyczyły przebudowy uzbrojenia podziemnego.

Podczas prac, skrzyżowanie będzie przejezdne, ale z uwagi na prowadzone roboty jego przepustowość będzie mniejsza niż zazwyczaj. By utrudnienia były możliwie najmniejsze, ruchem będą kierowali pracownicy wykonawcy. Prace nie wiążą się ze zmianami w kursowaniu autobusów.

W przygotowaniu jest kolejny etap robót, który wiąże się z zamknięciem ul. Myślenickiej od Ronda Andrzeja Pamuły do ul. Merkuriusz Polskiego. O jego wprowadzeniu będziemy informowali z wyprzedzeniem.

 

Artykuł z czwartek, 22 lutego 2018 r

Już za kilka tygodni w rejonie ulicy Myślenickiej zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, będzie ona związana z rozpoczęciem jej przebudowy (2,5 km odcinek). Prace potrwają do końca 2019 roku. Będzie ona przebudowywana w czterech etapach: od ronda A. Pamuły do Merkuriusza Polskiego oraz skrzyżowanie ul. Myślenickiej z ul.  H. Niewodniczańskiego (etap I), od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko (etap II), od ul. Szybisko do ul. J. i F. Sawiczewskich (etap III), od ul. J. i F.Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Ulica Myślenicka zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się chodniki i przystanki.

W trakcie prowadzonych prac dojazd mieszkańców do posesji będzie zachowany. Już niebawem zaczną obowiązywać tam lokalne zwężania związane z przygotowaniem pobocza pod inwestycję.

Mieszkańcy Swoszowic od lat zabiegali o remont ulicy. W ciągu ostatnich 7 lat, czyli od momentu, gdy pojawił się pomysł modernizacji ulicy Myślenickiej w okolicy doszło do 164 zdarzeń drogowych. Zginęła 1 osoba, 12 zostało  ciężko rannych.

 

 

MAPA MYŚLENICKA

 

Adres:
ul. Myślenicka, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków