Domagały, Półłanki i Bieżanowska

W połowie roku zakończy się oczekiwany przez mieszkańców Podgórza remont ulicy Mariana Domagały. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory  ślepa, lokalna droga zyska drugie życie. Docelowo połączy ulicę Nad Drwiną z ulicą Agatową, dzięki czemu mieszkańcy os. Złocień zyskają dodatkowy dojazd do ulicy Półłanki. A tym samym dodatkowy wjazd i wyjazd z osiedla. Przebudowa zakończy się jesienią br. Pochłonie 6 mln zł.

Domagały, Półłanki i Bieżanowska
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Prace wykonywane są na odcinku 1 km, od ulicy Agatowej do skrzyżowania z ulicą Nad Drwiną, wraz ze skrzyżowaniem ulic Domagały, Nad Drwiną. Pojawią się zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa łącząca ulicę Agatową z ulicą Nad Drwiną, chodnik oraz oświetlenie.

W planach jest też przebudowa ulicy Półłanki, na odcinku od ulicy Bieżanowskiej do Rącznej. W tym roku ma zostać opracowany projekt.

Prace nie ominą też samej ulicy Bieżanowskiej. W tym roku rozpocznie się jej przebudowa, na odcinku pomiędzy ulicami Nad Potokiem i Erazma Jerzmanowskiego. Remont potrwa co najmniej dwa lata, poza nowymi chodnikami, skrzyżowaniem z drogami bocznymi zjazdami i oświetleniem zostanie wybudowana cała infrastruktura podziemna.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków