Przebudowa skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego

Zgodnie z informacją prasową PKP PLK, informujemy, że w Krakowie będzie realizowany kolejny etap prac w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 na trasie Katowice – Kraków, na odcinku Kraków Mydliniki – Kraków Główny Towarowy. Będzie to budowa bezkolizyjnego skrzyżowania pod torami w ciągu ul. Rydla obejmująca przebudowę skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego.

Przebudowa skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego
Fot. Piotr Hamarnik PKP PLK

Utrudnienia rozpoczną się 1 lutego br. (czwartek) i potrwają aż do wakacji. Na czas prowadzenia prac zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący od ul. Wybickiego w kierunku ul. Radzikowskiego zastaną skierowani na objazd przez ul. Weisa i Jeremy. Ruch od strony ul. Radzikowskiego w kierunku ul. Wybickiego pozostanie bez zmian. Zmiany w organizacji ruchu będą odpowiednio oznakowane tymczasowymi tablicami.

Wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Oddanie przejazdu do użytku planowane jest na jesieni br. Skrzyżowanie ul. Rydla i Radzikowskiego zastanie gruntownie zmodernizowane – kierowcy zyskają nowe pasy do skrętu w kierunku ul. Rydla. Pojawią się nowe chodniki, oświetlenie oraz podziemne instalacje.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków