Nowa ścieżka rowerowa i chodnik przy ulicy Nowohuckiej

Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Nowohuckiej połączył rondo Dywizjonu 308 z ulicą Stanisławy Wysockiej, po stronie parku Lotników Polskich. W miejscu starego chodnika z dopuszczonym ruchem rowerowym powstała asfaltowa ścieżka rowerowa oraz chodnik z kostki i betonowych płyt. Oddana do użytku ścieżka rowerowa poza ruchem lokalnym usprawni przejazd rowerem z Podgórza do Nowej Huty i z powrotem.

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik przy ulicy Nowohuckiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Prace budowlane prowadzone były w okresie od listopada do grudnia 2017 roku. Budowa kosztowała 522 tysiące złotych. Ścieżka i chodnik mają ponad 600 metrów długości. Asfalt dla rowerzystów zajmuje łącznie 1 572 metry kwadratowe.

"Oddany odcinek ma prawidłowe parametry, jeśli chodzi o szerokość drogi dla rowerów, tj. 2,5 metra. Cieszymy się, że przybywają nowe odcinki dróg dla rowerów, dzięki nim z roku na rok po Krakowie jeździ się coraz lepiej" - powiedział Marcin Wójcik, Dział ds. Mobilności Aktywnej w ZIKiT.
 

logotypy uniaNowy ciąg pieszo-rowerowy został wykonany w ramach Projektu pod nazwą: „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Nowohuckiej wraz z budową ścieżki rowerowej od ul. Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej w Krakowie.” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 4.5. Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków