Kierowco! Zwracaj uwagę na zmianę w SPP

W krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania powoli kończy się wprowadzanie zmian mających na celu jej uporządkowanie i dostosowanie do potrzeb wszystkich mieszkańców miasta. Z ulic strefy znikną m.in. tymczasowe znaki drogowe ustawione po to, aby kierowcy zwrócili baczniejszą uwagę na nowe zasady parkowania i poruszania się po ulicach.

Kierowco! Zwracaj uwagę na zmianę w SPP
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Przypomnijmy, że zmiany nie polegały jedynie na likwidacji miejsc parkingowych. Była to reorganizacja całego systemu poruszania się po centrum Krakowa. Na wielu ulicach wprowadzono ruch jednokierunkowy, często z udogodnieniami dla rowerzystów, którzy mogą poruszać się pod prąd wyznaczonymi kontrpasami lub kontraruchem oznaczonym tzw. „sierżantami”.

Na wielu ulicach zmieniono też oznakowanie poziome i pionowe, z części ulic wręcz wyprowadzono ruch samochodowy z wyjątkiem aut uprzywilejowanych, dostawczych i należących do mieszkańców.

Wszystko to sprawia, że jeżdżenie po strefie „na pamięć” jest bardziej niebezpieczne, niż zwykle. ZIKiT otrzymał wiele sygnałów od mieszkańców strefy, że wielu kierowców nie przestrzega nowego oznakowania i łamie przepisy doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelujemy do wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych, żeby poruszając się po SPP zwracali szczególną uwagę na oznakowanie ulic i nie poruszali się „na pamięć” - dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków