Z ulic centrum Krakowa znikają znaki

Kończą się prace przy porządkowaniu Strefy Płatnego Parkowania w zachodniej i południowej części centrum. Wykonawca usuwa tymczasowe znaki z ulic.

Z ulic centrum Krakowa znikają znaki
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Wykonawcy zajmujący się wyznaczeniem na nowo miejsc do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania skupiają się obecnie na jej zachodniej części, aby w ciągu kilku dni ostatecznie je zakończyć (czemu nie sprzyja pogoda). Najwięcej do zrobienia jest na ul. Wrocławskiej i na północ od niej - Wrocławska niedawno została oddana po remoncie.

Od czwartku (9 listopada) trwa na tym obszarze i w Starym Mieście usuwanie tymczasowego oznakowania oraz zastępowanie go docelowymi znakami (pod częścią z nich znajdzie się informacja wskazująca datę, od której będą obowiązywały). Wewnątrz Plant usunięto już 85 proc. tymczasowych słupków i tablic. Instalacja nowych znaków w całej Strefie potrwa do 20 listopada.

Wykonawcy nowego malowania pracują już w kwartale między ulicami Lubomirskiego i Lubicz.  Od 14 listopada malowanie będzie się odbywało wyłącznie w Grzegórzkach, a w innych podstrefach mają być ostatecznie zakończone. Chyba, że wyłapane zostaną błędy. Właśnie rozpoczęła się inwentaryzacja wykonanych robót. Ewentualne poprawki zostaną wykonane natychmiast po zauważeniu nieścisłości.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków