Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej połączony z centrum miasta

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej został przedłużony aż do ulicy Łobzowskiej, z której bez dalszych przeszkód można dostać się do ścisłego centrum Krakowa.

Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej połączony z centrum miasta
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Dotychczas szlak urywał się na ul. Gzymsików. Teraz już można nie zsiadając z roweru przejechać aż do ul. Łobzowskiej przecinając Aleje Słowackiego nowymi przejazdami dla rowerów.

Rowerzyści mogą przejechać przez parking Radia Kraków (na naszą prośbę szlaban przy wjeździe zostanie skrócony, żeby umożliwić swobodny przejazd rowerzystom), z którego nowo utworzonym ciągiem pieszo-rowerowym mogą przejechać przez Aleje Słowackiego.

Po ich przejechaniu mogą od razu skręcić w prawo w przejazd przez Łobzowską a następnie płynnie skręcają w lewo i kontynuują jazdę ulicą Łobzowską.

Jazda w drugą stronę jest jeszcze łatwiejsza: rowerzysta dojeżdża do śluzy rowerowej na skrzyżowaniu Łobzowskiej z Alejami, a z niej może albo pojechać prosto w Kazimierza Wielkiego albo skręcić na przejazd rowerowy przez Aleje, dostać się na parking Radia Kraków i dalej w stronę Młynówki.

https://twitter.com/oficerKRK/status/923532732365500416
 

 

  

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków