Komunikat archiwalny

W czasie dnia Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z komunikacji zbiorowej

Przełom października i listopada to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu na drogach prowadzących do cmentarzy. Kumulacja ruchu przypada 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Dojazd  samochodem do  miejsca spoczynku naszych bliskich jak zwykle okaże się kłopotliwy: będziemy musieli odstać długie minuty w korkach, a potem jeszcze znaleźć miejsce do zaparkowania. Wybierając komunikację miejską możemy oszczędzić sobie tych kłopotów. Raz - zyskamy na czasie, dwa – unikniemy zdenerwowania, trzy – oszczędzimy pieniądze, bo wydamy kilka złotych na bilet zamiast tracić paliwo w stojąc korkach.

W czasie dnia Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z komunikacji zbiorowej
Fot. Piotr Hamarnik

Jak co roku dzień Wszystkich Świętych wiąże się ze wzmocnieniem kursowania autobusów i tramwajów. W tym roku przewidziano uruchomienie dodatkowych 10 linii tramwajowych i 21 linii autobusowych, które obsługiwać będą wszystkie większe cmentarze na terenie Krakowa, a także nekropolie w Wieliczce i w Rząsce. Pełna oferta dodatkowych linii funkcjonować będzie w dniu 1 listopada. Część z nich, a w szczególności linie tramwajowe, uruchomione zostaną w całym okresie od soboty 28 października do czwartku 2 listopada. Dzięki temu, krakowianie udający się na groby swoich bliskich będą mogli rozłożyć wizyty na cmentarzach na kilka dni.

Organizacja Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie uroczystości Wszystkich Świętych zasadniczo nie będzie odbiegać od tej z lat ubiegłych. Pojawią się jednak pewne nowości, na które chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę pasażerów. Na przykład w związku z czasowym przywróceniem możliwości przejazdu tramwajów przez skrzyżowanie Basztowej z Długą od 31 października od 12:00 do 2 listopada do końca dnia uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 80, kursująca po następującej trasie: Salwator - Zwierzyniecka - Straszewskiego - Podwale - Dunajewskiego - Długa - Kamienna - Doktora Twardego - Krowodrza Górka.

Wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie związanym z dniem Wszystkich Świętych można znaleźć w poniższej prezentacji:
Pobierz

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków