Tramwaje niebawem wrócą na ulicę Długą

Dobiegają końca prace przy modernizacji skrzyżowania ulicy Długiej z Basztową Dzięki temu tramwaje powrócą na Długą już 31 października –  na razie na trzy dni. Dzięki zaangażowaniu wykonawcy, czyli Grupy ZUE S.A., udało się przyspieszyć prace przy torowisku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Długiej pojawi się linia tramwajowa. Będzie to linia specjalna, która będzie kursować od południa 31 października do późnego wieczora 2 listopada. Dzięki temu,  w okolice cmentarza Rakowickiego będzie można wygodniej dojechać tramwajem.

Tramwaje niebawem wrócą na ulicę Długą
Fot. ZIKiT

Torowisko na Długiej będzie gotowe na 31 października, jednak pozostały jeszcze prace związane z wylewaniem betonu oraz nawierzchni asfaltowej jezdni, wokół torów. Dlatego od 3 listopada na skrzyżowanie powrócą  robotnicy, którzy wykonają te prace do 10 listopada. Tramwaje rozpoczną regularne kursowanie po Długiej 11 listopada, czyli 3 tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano.

Ponieważ prace na ul. Basztowej również zbliżają się ku końcowi (prace zakończą się z początkiem grudnia), uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada odbędą się na placu Matejki bez żadnych przeszkód. Dzięki zakończeniu prac na Długiej będzie można dojechać w pobliże placu Matejki tramwajem, zapewnione zostanie też bezpieczne dojście do placu od strony Barbakanu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków