Komunikat archiwalny

Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa

W poniedziałek od godz. 9:00 (16 października br.) rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Wielickiej, w rejonie ul. Nowosądeckiej. Wymiana torów konieczna jest w tym miejscu ze względu na ich zużycie, a dalsza ich eksploatacja mogłaby być nie tylko niewygodna ale nawet niebezpieczna. Remont jest odpowiedzią na sygnały ze strony mieszkańców na niekomfortowe przejazdy w tym miejscu.
Do około 24 października w obszarze objętym remontem zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej – główna zmiana to wstrzymanie komunikacji tramwajowej. Szczegóły dotyczące zmian będzie można znaleźć bezpośrednio na stronie www.kmkrakow.pl.

Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Prace zostały podzielone na 2 etapy. Zgodnie z oczekiwaniem ZIKiT wykonawca zorganizuje prace w taki sposób by zminimalizować utrudnienia dla kierowców.  
Jednocześnie informujemy, że w tym roku nie będziemy remontować nawierzchni jezdni w kierunku centrum od rozwidlenia dróg Kamieńskiego-Wielicka do skrzyżowania Kamieńskiego-Malborska oraz w kierunku Wieliczki od rozwidlenia Kamieńskiego-Wielicka do skrętu w ul. Nowosądecką.
Po szczegółowym badaniu technicznym okazało się jednak że infrastruktura pod jezdnią (system odwodnienia) jest uszkodzony i również wymaga remontu. Bez niego nałożenie nowej warstwy asfaltu mija się z celem, ponieważ szybko uległa by ona zniszczeniu. Kompleksową modernizację wymienionego fragmentu ulicy Wielickiej przeprowadzimy w innym terminie, tak by nie przedłużać teraz robót.


Za utrudnienia przepraszamy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków