Przegląd robót na krakowskich ulicach

Początek października na krakowskich ulicach upływa pod znakiem wzmożonego ruchu i większych utrudnień spowodowanych m.in. pracami przy modernizacji linii kolejowej E 30. W trosce o poprawę płynności ruchu inspektorzy ZIKiT-u na polecenie dyrektora ZIKiT-u dokonali przeglądu prac remontowych na krakowskich ulicach pod kontem zmniejszenia uciążliwości dla mieszkańców.

Przegląd robót na krakowskich ulicach
Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

Najważniejsza informacja dotyczy ulicy Stella-Sawickiego. Tu została do położenia ostatnia warstwa asfaltu. Po rozmowie z inspektorami ZIKiT-u wykonawca zobowiązał się do całkowitego zakończenia prac w piątek 6 października po południu.

Dobre informacje dotyczą również ulicy Wrocławskiej. Po pierwsze prace nawierzchniowe prowadzone są na niej tylko nocą znacznie zmniejszając w ten sposób uciążliwość dla ruchu samochodowego. Poza tym prace brukarskie na tej ulicy są już na ukończeniu. Planowo prace na Wrocławskiej powinny zakończyć się 12 października, czyli w przyszły czwartek.

Prowadzone są również rozmowy na temat prac na Alei Pokoju – na odcinku od ronda Dywizjonu 308 do ronda Czyżyńskiego nakładana jest nowa warstwa asfaltu, 5 października frezowany będzie wewnętrzny pas w stronę Nowej Huty. Wykonawca zobowiązał się sprawdzić, czy możliwe będzie prowadzenie nocnych prac. Ograniczeniem mogą być jedynie zbyt niskie temperatury. Ponadto zgodnie z projektem wyłączony jest naraz tylko jeden pas ruchu w każdą stronę i wykonawca nie przewiduje żadnych dodatkowych utrudnień na pasach, na których aktualnie odbywa się ruch.

Na ul. Mackiewicza pozostała do wylania ostatnia warstwa asfaltu. Prace prowadzone będą w nocy z 5 na 6 października i nie wpłyną na płynność ruchu samochodowego.

Na ul. Glogera – prace nawierzchniowe prowadzone będą nocą (prace rozpoczną się w nocy z 10 na 11 października). Zawężenie jezdni nie wpłynie na płynność ruchu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków