Ulice Feliksa Wrobela i Mariana Domagały na nowo

Trwa przebudowa dwóch ważnych lokalnych ulic.

Ulice Feliksa Wrobela i Mariana Domagały na nowo
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Ulica Feliksa Wrobela

Prace na ul. Feliksa Wrobela wkrótce dobiegną końca. Ulica zyskała nową nawierzchnię asfaltową (3 warstwy) oraz chodniki po obu stronach. Pod asfaltem wykonano kompleksowy remont kanalizacji opadowej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Na ulicy powstały również nowe zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi, m.in. przy Szkole Podstawowej n 137.

Prace wykonano na około 500m odcinku ulicy. W tej chwili jest już położony nowy asfalt i wykonano oznakowanie poziome i pionowe, dlatego ruch samochodowy i pieszy odbywa się bez przeszkód. Ponieważ trwają jeszcze prace przy rowach melioracyjnych, budowa nie została jeszcze formalnie ukończona. Stanie się to w październiku tego roku.

Koszt remontu to ponad 3 600 000 zł.
 Ulica Franciszka Domagały

 

Jest to zupełnie nowa ulica o długości ok. 1km, która łączy ulice Nad Drwiną z ulicą Agatową. W tej chwili wykonano około ¼ długości asfaltu z chodnikiem po jednej stronie i ok. 500m krawężnika. Wcześniej wykonano kanalizację opadową wraz z pompownią, która będzie pompować wodę deszczową do rzeki Drwiny. Wzdłuż ulicy powstanie również ścieżka rowerowa.

 

W poniedziałek 11 września rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Domagały z ul. Nad Drwiną wraz z budową kanalizacji opadowej.

 

Całkowity koszt budowy to ok. 6 100 000 zł. a termin zakończenia prac to wrzesień 2018 r.   
 

domagaly1
domagaly1
domagaly1

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków