Poradnik dla pasażerów na czas remontu na ul. Grzegórzeckiej

Już w sobotę (15 lipca) rozpoczyna się remont wiaduktu kolejowego PKP nad ul. Grzegórzecką. Z tego powodu do końca września przez tę ulicę nie będą kursować tramwaje. Dla wszystkich pasażerów, którzy jeszcze nie wiedzą którędy pojechać, wspólnie z Emilem Markowiakiem z zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, przygotowaliśmy  kilka alternatywnych tras podróży.

Poradnik dla pasażerów na czas remontu na ul. Grzegórzeckiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
  1.      Jeżeli czeka Cię podróż z Salwatora na Dąbie:

W tej relacji można pojechać na dwa sposoby. Opcja z jedną przesiadką to przejazd linią 72 z Salwatora na Rondo Mogilskie i przesiadka na linie 1 i 14 w kierunku Dąbia. Druga opcja prowadzi krótszą trasą, ale z dwiema przesiadkami. Z Salwatora jedzie się linią 79 do Starowiślnej, następnie przesiadka na linię zastępczą 722 do Ronda Grzegórzeckiego i dalej już liniami 1, 14 i 22 w kierunku Dąbia.

  1.      Podróż z  rejonu Korony na Rondo Mogilskie:

W tej relacji można pojechać bezpośrednio linią 52 jednak dłuższą trasą przez estakadę w Płaszowie i most Kotlarski. Mniej czasu powinien zabrać przejazd jakimkolwiek tramwajem na Stradom (linie 6, 8, 13) i przesiadka na linię zastępczą 722 do Ronda Mogilskiego.

  1.      Podróż z dworca kolejowego na Kazimierz:

Takie połączenie najwygodniej będzie zrealizować autobusami linii zastępczej 722. Do tej linii można wsiąść na przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dojechać do przystanków Starowiślna albo Stradom.

  1.      Z Kapelanki na Zabłocie:

Między tymi częściami Krakowa można przedostać się na kilka sposobów. Uruchomiono linię zastępczą 73, która bezpośrednio łączy Kapelankę i Plac Bohaterów Getta, skąd można przejść pieszo na Zabłocie. Przy Centrum Kongresowym ICE można się również przesiąść z tramwaju do autobusu linii zastępczej 722, z której na Rondzie Grzegórzeckim można się ponownie przesiąść do tramwajów w kierunku Zabłocia.

  1.      Podróż spod Politechniki na Plac Bohaterów Getta:

Najwygodniej będzie pod Politechniką wsiąść w jeden z autobusów linii 124, 152, 192, 424, 501, 502 i podjechać na przystanek Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie można się przesiąść na autobusy linii zastępczej 722. Na przystanku Starowiślna należy przejść na przystanek tramwajowy i można kontynuować podróż liniami 24, 73 i 79 do Placu Bohaterów Getta.

  1.      Ze Stradomia na Rondo Grzegórzeckie:

W tej relacji bezpośrednio kursuje linia zastępcza 722. Jej częstotliwość wynosi 7,5 minuty w dni powszednie oraz 10 minut w dni wolne. Na tej trasie utrzymana jest także linia autobusowa 184 (484).

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków