Nowa winda na dworcu: przeszklona, oświetlona i z monitoringiem

Jesienią tego roku ZIKiT planuje wymienić dźwig osobowy, który działa na Małopolskim Dworcu Autobusowym. Winda ma już ponad 15 lat, przez co jest mocno wyeksploatowana. Firma, która wygra w przetargu, przeprowadzi wymianę dźwigu oraz będzie odpowiadać za serwis przez cały okres gwarancji, czyli minimum przez trzy lata.

Nowa winda na dworcu: przeszklona, oświetlona i z monitoringiem
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Winda będzie bardziej nowoczesna i funkcjonalna niż do tej pory. Ponieważ dość uciążliwym problem są osoby bezdomne, które nocują w windzie lub traktują ją jak toaletę, nowa będzie miała przeszklone drzwi, mocne oświetlenie LED-owe oraz zostanie wyposażona w kamerę monitoringu.

Winda wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Oświetlenie ma zostać wbudowane w sufit i zabezpieczone przed kradzieżą. Panel sterowania windą będzie wyposażony w przyciski z oznakowaniem dla osób niewidomych, jak również w tradycyjne przyciski, ale bardziej odporne na akty wandalizmu. Także przyciski służące do przywołania windy na zewnątrz szybu będą posiadały opisy w alfabecie Braille’a.

Wymiana windy rozpocznie się po wakacjach, aby nie powodować utrudnień w szczycie sezonu turystycznego. Koniec prac przewidziany jest na 30 listopada 2017 roku.

winda3

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków