Nowa Huta Dziś. Czekamy na Twoją propozycję remontu

Rozpoczęło się głosowanie na najbardziej potrzebne remonty w Nowej Hucie. Przypominamy także, że każdy mieszkaniec Nowej Huty może zgłosić własną propozycję w ramach akcji. Na wszystkie głosy czekamy do końca maja. Na razie najwięcej osób (56 procent) opowiedziało się za remontami wskazanych odcinków chodników. Na drugim miejscu są naprawy drogowe (40 proc.) a następnie wymiana oświetlenia. Wniosek można wypełnić przez Internet lub siedzibie ZIKiT (ul. Centralna 53) przy pomocy asystenta.

Nowa Huta Dziś. Czekamy na Twoją propozycję remontu
Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

Celem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury w pięciu dzielnicach nowohuckich. Zachęcamy wszystkich nowohucian, aby zastanowili się jakie remonty są potrzebne w ich okolicy w zakresie naprawy chodników, dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice), XVI (Bieńczyce), XVII (Wzgórza Krzesławickie) i XVIII (Nowa Huta). Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie!

Można głosować na propozycje przygotowane przez działy merytoryczne ZIKiT, ale mile widziane są także propozycje wychodzące od samych mieszkańców. Zadanie można zgłosić uzupełniając formularz na naszej stronie internetowej (zobacz poniżej) lub z pomocą konsultanta w ZIKiT przy ul. Centralnej 53. Na spotkanie z konsultantem można się umówić poprzez centralę telefoniczną 12 616 70 00.

Istotne jest, aby wytypowane zadania dotyczyły obiektów usytuowanych na gruntach Gminy Miejskiej Kraków lub na gruntach oddanych w posiadanie zależne (najem, dzierżawa, użyczenie). Wnioski można zgłaszać do 31 maja.

 

HARMONOGRAM akcji "NOWA HUTA DZIŚ":

do 31 maja: czas zgłaszania wniosków

do 18 czerwca: weryfikacja zadań i przekazanie do Rad Dzielnic

do 30 czerwca: ustalenie przez Rady Dzielnic ostatecznych list rankingowych

do 30 listopada 2017 r.: realizacja zadań

do 15 stycznia 2018 r.: sprawozdanie z realizacji

 

Sprawdź ile może kosztować Twój remont: CENNIK

 

WIĘCEJ INFORMACJI i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: ZOBACZ

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków