Zakręceni dla Krakowa

1 maja ruszyła rywalizacja rowerowa European Cycling Challenge, w ramach której europejskie miasta walczą o tytuł rowerowej stolicy. W krakowskiej drużynie jest 250 osób, które przejechały razem blisko 750 km. Obecnie jesteśmy na 19. miejscu spośród 52 zgłoszonych miast. Teraz walczymy o pierwszą dziesiątkę! Kto jeszcze zakręci dla Krakowa?

Zakręceni dla Krakowa
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Oprócz promocji naszego miasta i korzyści płynących z jazdy na rowerze, dzięki ECC możecie wygrać także nagrody! Są one przewidziane zarówno dla najlepszych zawodników jak i zwycięskich teamów. Rowerowe zespoły reprezentujące firmę, instytucję, szkołę, uczelnię lub organizację otrzymają bezpłatnie rowerowe stojaki i honorowy tytuł najbardziej rowerowej firmy, szkoły, instytucji w Krakowie, czy

Jak dołączyć do akcji?

1. Pobierz aplikację NAVIKI na smartfona (https://www.naviki.org/pl/naviki/aplikacja/)

2. Zarejestruj się na stronie cyclingchallenge.eu lub przez aplikację (http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe)

3. Dołącz do Kraków Team lub załóż swoją drużynę

4. Od 1 do 31 maja rejestruj wszystkie przejazdy rowerem aplikacją NAVIKI

szczegóły mobilnykrakow.pl/ecc2017

Przypominamy, że jeśli nie macie własnego roweru, można wykorzystać specjalną taryfę roweru miejskiego Wavelo i przez cały maj w ofercie "płać za minutę" jeździć o połowę taniej. 

Kręcić kilometry można przez aplikację proponowaną przez European Cycling Challenge lub przez aplikację Traseo – wtedy należy zgrać plik .gpx z Traseo i przesłać go przez formularz zawodów (będąc zalogowanym na swoje konto ECC).

Lista aktualnych wyników pojawiać się będzie tutaj.

Jak nagrać trasę w aplikacji Traseo?

1.      Zainstaluj aplikację: Android, iOS.

2.      Zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe (przy tworzeniu nowego konta otrzymasz maila z potwierdzeniem rejestracji, możesz też zarejestrować się przez połączenie z Facebookiem)

3.      Na ekranie głównym aplikacji kliknij na “Nagraj trasę” i ruszaj w drogę! Możesz dodawać zdjęcia, waypointy i śledzić statystyki

4.      Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie kliknij na przycisk pauzy, a następnie “Stop”. Zostaniesz wówczas przeniesiony do okna z danymi trasy (tytuł, kategoria itp.) Zapisaną trasę możesz od razu wysłać na www Traseo.

 

Skąd wziąć plik .gpx?

1.      W aplikacji swoje nagrane trasy znajdziesz w menu bocznym → “Nagrane”. Kliknij na daną trasę i na dole znajdź “Pobierz jako gpx”. Plik zapisze się w telefonie i bedziesz go mógł przesłać do ECC

2.      Jeśli wysłałeś trasę na www Traseo możesz także stamtąd pobrać plik – zaloguj się na swoje konto i pod mapką trasy kliknij na “Pobierz .gpx”

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków