Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody w ECC2017

Już  1go maja rozpocznie się European Cycling Challenge a krakowska licząca już ponad 100 osób drużyna zyskała właśnie ważnego partnera – aplikację Traseo. Dzięki tej aplikacji codziennie tysiące osób rejestrują swoją aktywność rowerową, w maju również ich przejazdy będą mogły być zaliczone do wyników rywalizacji. 

Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody w ECC2017
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Mieszkańcy europejskich miast walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy - przez cały maj trwać będzie międzynarodowa akcja European Cycling Challenge. Kraków w tej akcji bierze udział po raz pierwszy, a najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Przekaż informację swoim bliskim, zachęć do rywalizacji swojego szefa, opowiedz o akcji swoim znajomym! Kręćmy razem dla Krakowa – od 1 do 31 maja!

Celem European Cycling Challenge jest promocja roweru, jako zdrowego i przyjaznego dla środowiska środka transportu. Popularność roweru ma także przełożenie na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie korków, a maj to najlepszy miesiąc na zmianę nawyków komunikacyjnych.

Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru opłaca się, bo rower spala kalorie, nie stoi w korku i nie sprawia problemu z parkowaniem. Najbardziej aktywni uczestnicy rywalizacji otrzymają nagrody, a zwycięskie zespoły reprezentujące firmę, instytucję, szkołę, uczelnię lub organizację otrzymają bezpłatnie rowerowe stojaki i honorowy tytuł najbardziej rowerowej firmy, szkoły, instytucji w Krakowie.

Aby dołączyć do akcji należy zarejestrować się przez stronę http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe, wybrać krakowską drużynę (lub założyć swoją w ramach Team Kraków) i gotowe!

Kręcić kilometry można przez aplikację proponowaną przez European Cycling Challenge lub przez aplikację Traseo – wtedy należy zgrać plik .gpx z Traseo i przesłać go przez formularz zawodów (będąc zalogowanym na swoje konto ECC).

Lista aktualnych wyników pojawiać się będzie tutaj.

Kręćże dla Krakowa, rywalizuj i zdobywaj nagrody! Szczegóły.

 

Jak nagrać trasę w aplikacji Traseo?

1.      Zainstaluj aplikację: Android, iOS.

2.      Zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe (przy tworzeniu nowego konta otrzymasz maila z potwierdzeniem rejestracji, możesz też zarejestrować się przez połączenie z Facebookiem)

3.      Na ekranie głównym aplikacji kliknij na “Nagraj trasę” i ruszaj w drogę! Możesz dodawać zdjęcia, waypointy i śledzić statystyki

4.      Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie kliknij na przycisk pauzy, a następnie “Stop”. Zostaniesz wówczas przeniesiony do okna z danymi trasy (tytuł, kategoria itp.) Zapisaną trasę możesz od razu wysłać na www Traseo.

 

Skąd wziąć plik .gpx?

 

1.      W aplikacji swoje nagrane trasy znajdziesz w menu bocznym → “Nagrane”. Kliknij na daną trasę i na dole znajdź “Pobierz jako gpx”. Plik zapisze się w telefonie i bedziesz go mógł przesłać do ECC

2.      Jeśli wysłałeś trasę na www Traseo możesz także stamtąd pobrać plik – zaloguj się na swoje konto i pod mapką trasy kliknij na “Pobierz .gpx”

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków