Lepiej dla wszystkich

Zimą Wózkowa Masa Krytyczna zwróciła uwagę ZIKiT na organizację ruchu na ul. Doktora Twardego, gdzie chodniki zastawione są przez samochody, brakuje przejść dla pieszych, a te które istnieją są niebezpieczne.

 

Lepiej dla wszystkich
Fot. Michał Wojtaszek

Na kanwie postulatów mieszkańców powstał projekt organizacji ruchu, który pogodzi wszystkich użytkowników ulicy i poprawi ich bezpieczeństwo. Udało się wygospodarować zarówno dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów, jak i zaprojektować nowe przejścia dla pieszych i fragment buspasa.

Zmiany obejmą odcinek pomiędzy ul. Bratysławską, a tunelem pod linią kolejową. Dodatkowa przestrzeń została wygospodarowana ze skrajnych pasów ruchu na ul. Doktora Twardego. To na nich zostanie zorganizowany parking, na którym zmieści się ok. 70 pojazdów. Dzięki temu na chodnikach pojawi się ciąg pieszo – rowerowy. Dodatkowo powstaną nowe przejścia dla pieszych – przez ul. Prądnicką (przy szpitalu) i ul. Pielęgniarek, a istniejące przejście przez ul. Doktora Twardego zostanie wyposażone w azyle dla pieszych, poprawiające bezpieczeństwo. Natomiast tuż za skrzyżowaniem z ul. Bratysławską pojawi się nowy fragment buspasa, który ułatwi poruszanie się autobusom KMK.

Nowa organizacja ruchu na ul. Doktora Twardego zostanie wprowadzona ok. 20 maja.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków