Kwietniowe remonty ZIKiT-u

Mimo kapryśnej aury staramy się, aby nie było opóźnień w zaplanowanych remontach i kontynuujemy prace. Naprawiane są drogi, chodniki, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, perony przystankowe…. Zobaczcie, gdzie obecnie trwają remonty i jak na wiosnę zmieniają się krakowskie ulice.

Kwietniowe remonty ZIKiT-u
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Na ul. Ptasiej (Prądnik Czerwony) trwa remont nawierzchni jezdni i chodnika od ul. Brogi do ul. Mieszka I, który zakończy się na przełomie kwietnia i maja.

ptasia

Remont chodnika na ul. Taklińskiego (Dzielnica X Łagiewniki) zostanie zakończony po świętach. Za około dwa tygodnie planowane jest zakończenie prac na ul. Kącik (Dzielnica XIII Podgórze), gdzie obecnie naprawiany jest chodnik po obu stronach ulicy. Po zakończeniu tego remontu, rozpocznie się naprawa nawierzchni jezdni.

Do końca kwietnia planowane są prace na ul. Wężyka (Dzielnica XIV Czyżyny), gdzie remontowany jest chodnik oraz do końca czerwca potrwa naprawa nawierzchni chodnika na ul. Żeromskiego (od alei Róż do ul. Wojciechowskiego) w Nowej Hucie.

żeromskiego

 

Przygotowujemy się także do odbioru trzech peronów przystankowych na ul. Orlej (Dzielnica VII Zwierzyniec), które wymagały naprawy nawierzchni. Ponadto zostały one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, które teraz bez większych problemów będą mogły wsiąść do niskopodłogowego autobusu. Zakończył się również remont podjazdu i schodów na ul. Prądnickiej (Dzielnica IV Prądnik Czerwony).

prądnicka

Zakończył się remont chodnika ul. Rzeźniczej (od nr 8 do nr 12) i I etap remontu na ul. Ehrenberga. W tej drugiej lokalizacji na wniosek Rady Dzielnicy prace zostały wydłużone o II etap. I tak chodniki zostaną wyremontowane do świąt, a po świętach jezdnia.

ehremberga1.jpg

Trwają prace również w innych lokalizacjach, np. na ul. Zamkowej (naprawa chodnika) w Dzielnicy VIII Dębniki, ul. Teligi (zjazd dla wózków w rejonie budynku nr 16, ul. Ćwiklińskiej i ul. Halszki (remonty chodników) na podgórskich osiedlach.

Przypominamy, że na naszej stronie do dyspozycji mieszkańców działają dwa interaktywne narzędzia: mapa inwestycji [ZOBACZ], z której można wyczytać jakie najważniejsze zadania będzie prowadził w tym roku ZIKiT oraz mapa utrudnień [TUTAJ], która informuje o aktualnych wyłączeniach z ruchu i objazdach. Dzięki temu krakowianie są bieżąco z sytuacją na drogach. Pomocna w tym również jest aplikacja Ostrzegator, którą można zainstalować na każdym smartfonie. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych udogodnień!

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków