Bezpieczniej na Rondzie Grunwaldzkim

Na Rondzie Grunwaldzkim została uruchomiona nowa sygnalizacja świetlna dla kierowców, którzy skręcają w lewo z ulicy Monte Cassino w ul. Konopnickiej. To tylko jedna ze zmian, która ma polepszyć bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu. Gdy tylko zmieni się pogoda, zostanie także namalowane nowe oznakowanie poziome.

Bezpieczniej na Rondzie Grunwaldzkim
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Wcześniej kierowcy skręcający w lewo, z ul. Monte Cassino w ul. Konopnickiej, korzystali z jednego sygnalizatora, który nie dla wszystkich był dostatecznie widoczny. Od wczoraj mają do dyspozycji bramę z zawieszonymi sygnalizatorami, które bez problemu dostrzeże już każdy.

Ponadto przed każdym przejściem dla pieszych na Rondzie Grunwaldzkim, które było kolizyjne, została zamontowana sygnalizacja ostrzegawcza, z pulsującymi żółtymi światłami. Światła te załączają się na sekundę przed zielonym dla pieszych oraz w czasie ewakuacji pieszych z przejścia, czyli po zakończeniu sygnału zielonego. Wszystko po to, żeby pieszy mógł bezpiecznie opuścić jezdnię.

Kolejną zmianą w tej lokalizacji jest również wydłużenie zielonego sygnału dla pieszych na wlocie w ul. Monte Cassino, tak aby piesi spokojniej mogli przejść na drugą stronę. Nadal nie zawsze da się przejść „na raz”, ale teraz zielone światło świeci się zdecydowanie dłużej.

Następnym krokiem, do którego przymierza się ZIKiT, będzie wprowadzenie zmian, które usprawnią przejazd komunikacji zbiorowej na tym węźle. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków