Nowy budżet, nowe zadania!

Z końcem marca minął termin składania przez mieszkańców propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego 2017. Do wczoraj (6 kwietnia) do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu wpłynęły 82 wnioski, które obecnie weryfikowane są pod względem prawnym. Wnioski są kierowane do nas poprzez platformę internetową budżetu obywatelskiego i spodziewamy się, że będzie ich jeszcze więcej. W ubiegłorocznej III edycji akcji, ZIKiT otrzymał do analizy 167 wniosków, czyli najwięcej ze wszystkich jednostek miejskich.

Nowy budżet, nowe zadania!
Fot. ZIKiT

Weryfikacja prawna zgodnie z harmonogramem akcji potrwa do 31 maja.

Kolejnym etapem będzie ogłoszenie wyników weryfikacji w Internecie przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, co nastąpi 2 czerwca. Natomiast  3-7 czerwca to czas na zgłaszanie ewentualnych odwołań od tych wyników. Ostateczna lista zadań zostanie ogłoszona 12 czerwca, a ostatnim krokiem będzie już głosowanie na wybrane pomysły przez mieszkańców (od 17 do 30 czerwca).

Przypominamy, że w tym roku ZIKiT realizuje 18 zadań z poprzedniej, trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego na kwotę ponad 1,8 mln zł. Zadania związane są z  infrastrukturą dla rowerzystów, poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz poprawą komfortu użytkowania przestrzeni publicznej.

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków