Bulwary oświetlone konkursowo

Podczas 25. Międzynarodowych Targów Oświetleniowych Kraków uplasował się na drugiej pozycji w konkursie na najbardziej efektowne oświetlenie. Uznanie zdobyło oświetlenie Bulwarów Wiślanych, inwestycja prowadzona przez ZIKiT w ubiegłym roku i kontynuowana w roku obecnym oraz przyszłym. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Z przyjemnością zauważamy także jak wieczorem krakowskie bulwary znowu zaczynają tętnić życiem. W niedalekiej przyszłości będą jeszcze bardziej dostępne i bezpieczne po zmroku.

Bulwary oświetlone konkursowo
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

W tym roku i w przyszłym planowana jest kontynuacja budowy oświetlenia. W ubiegłym roku rozświetliliśmy Bulwar Czerwieński i Kurlandzki, a teraz przyszedł czas na pozostałe odcinki. W 2017 roku w budżecie przeznaczone jest na ten cel 1,9 mln zł, w 2018 r. 3 mln zł.

Bulwary są jednym z ulubionych miejsc spacerów i rekreacji krakowian, jak również turystów. Po zakończonej inwestycji ZIKiT, będą cieszyć także po zmroku i to na całej długości. W planach jest teraz montaż oświetlenia na Bulwarze Inflanckim, Wołyńskim, Poleskim, Tynieckim, Rodła oraz Podolskim z częścią Bulwaru Lotników Alianckich.

Przypomnijmy także, że od 2016 r. Bulwar Kurlandzki rozświetlają 63 lampy typu latarnie oraz 48 iluminacyjnych, natomiast na Bulwarze Czerwieńskim 49 nowych słupów oświetleniowych oraz 13 lamp iluminacyjnych.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków