39 pomysłów na schody

W grudniu ubiegłego roku ZIKIT i SARP ogłosili konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy schodów, będących przedłużeniem ulicy Śliskiej w Starym Podgórzu. Na konkurs wpłynęło 39 prac. Rozstrzygnięcie i publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku.

39 pomysłów na schody
Fot. ZIKiT

Podgórskie schody pomiędzy ul. Kalwaryjską a Zamoyskiego, znajdują się w malowniczym miejscu i mają szansę stać się dobrą wizytówką dzielnicy. Niestety w ciągu ostatnich lat ich stan zachowania znacznie się pogorszył, dlatego ogłoszony został konkurs. Do 24 marca czekaliśmy na zgłoszenie prac.

Przysłane prace ocenia sąd konkursowy obradując w składzie: Przewodniczący Michał Szymanowski – SARP Kraków, Paweł Wieczorek (SARP Kraków), Maciej Kowalczyk (SARP Warszawa), Grażyna Fijałkowska (Radna Miasta Krakowa), Jacek Bednarz (Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Stare Podgórze), Piotr Pakaszewski (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie), Piotr Chuchacz (MPOIA Kraków, SARP Kraków).

Najlepsze pomysły otrzymają nagrody: pierwsze miejsce: 10.000 zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki; drugie miejsce: 7.500 zł, trzecia: 5.000 zł i wyróżnienie: 2.500 zł.

Ponadto od 7 do 12 kwietnia odbędzie się pokonkursowa wystawa, na którą serdecznie zapraszamy. Miejscem ekspozycji będzie Muzeum Armii Krajowej (ul. Wita Stwosza 12).

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków