Przygotowania do remontów

W marcu ruszyły pierwsze przetargi na remonty dróg w Krakowie. Za nami są już pozimowe objazdy i typowanie pierwszych ulic i chodników do naprawy. Oczywiście monitoring stanu nawierzchni będzie trwał przez cały rok. Każdego dnia stan krakowskich ulic kontroluje drogomistrz i inspektorzy z działu ochrony pasa drogowego.

Przygotowania do remontów
Fot. ZIKiT

W bieżących ogłoszeniach przetargowych znalazły się następujące ulice: ul. Kunickiego, ul. Zarzecze, ul. Na Błonie (od ul. Zarzecze do ul. Lindego), ul. Mackiewicza, ul. Głowackiego (od ul. Bronowickiej do ul. Grenadierów), ul. Oboźna, ul. Glogera, ul. Łokietka, ul. Kapelanka, ul. Kobierzyńska, ul. Bolesława Śmiałego, ul. Szwedzka, ul. Działowskiego, ul. Prażmowskiego, ul. Ułanów, ul. Bulwarowa, ul. Fredry, ul. Niemcewicza, ul. Cechowa, ul. Malborska, ul. Portowa, ul. Kamieńskiego, ul. Krowoderskich Zuchów, ul. Spokojna/Ogrodniczek, ul. Ojcowska, ul. Lea (od ul. Piastowskiej do al. Kijowskiej oraz od ul. Konarskiego do Królewskiej), ul. Jaremy, ul. Wrocławska i ul. Mazowiecka.

Kolejnym etapem będzie wybór wykonawców. O terminach i postępach remontów, jak również o związanych z nimi utrudnieniach, będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Przypominamy także, że na naszej stronie do dyspozycji mieszkańców działają dwa interaktywne narzędzia: mapa inwestycji [ZOBACZ], z której można wyczytać jakie najważniejsze zadania będzie prowadził w tym roku ZIKiT oraz mapa utrudnień [TUTAJ], która informuje o aktualnych wyłączeniach z ruchu i objazdach. Dzięki temu krakowianie są bieżąco z sytuacją na drogach. Pomocna w tym również jest aplikacja Ostrzegator, którą można zainstalować na każdym smartfonie. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych udogodnień!

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków