ZIKiT bliżej mieszkańców

Nowe miejsca postojowe na osiedlach i budowa oświetlenia to także są zadania ZIKiT, które prowadzimy wspólnie z Radami Dzielnic. Są one dla nas tak samo ważne, jak duże inwestycje, ponieważ dzięki nim jesteśmy bliżej potrzeb mieszkańców.

ZIKiT bliżej mieszkańców
Fot. ZIKiT

Obecnie zostało ogłoszonych kilka przetargów na zadania dzielnicowe. Planowana jest m.in. budowa miejsc parkingowych na ul. Wawelskiej w rejonie bloków 25-28. Wykonawca wyłoniony w przetargu „zaprojektuj i wybuduj”, powinien wykonać projekt, uzyskać wszystkie pozwolenia oraz zrealizować zadanie w tym roku.

Nowe miejsca postojowe planowane są także na osiedlu Piastów, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 89. Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice zabezpieczyła środki na wykonanie projektu w tym roku i budowę parkingu w roku przyszłym.

W tym roku nowe oświetlenie pojawi się natomiast na terenie Dzielnicy XVI na os. Wysokim i ul. Stadionowej. Wykonawca powinien zakończyć prace do 30 czerwca 2017 r. W tym roku powstanie także dokumentacja projektowa przebudowy oświetlenia parkingu na ul. Lublańskiej (rejon bloku 22-24). Powinna być ona gotowa do końca listopada.

Przypominamy, że w naszym Vademecum ZIKiT-u można się zapoznać z tematem zgłaszania pomysłów inwestycyjnych do ZIKiT-u przez mieszkańców. Więcej szczegółów TUTAJ

 

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków