Przebudowa ulicy Basztowej coraz bliżej

Jeszcze w tym roku ulica Basztowa stanie się dla kierowców jednokierunkowa, a tramwaje pojadą po niej ciszej. Przebudowane zostanie układ drogowy oraz torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Pawią, na skrzyżowaniu ul. Basztowa, Długa, Westerplatte i na ul. Westerplatte do ul. Zamenhofa. ZIKiT ogłosił właśnie przetarg na to zadanie. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację, od podpisania umowy z ZIKiT.

Przebudowa ulicy Basztowej coraz bliżej
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie układu drogowego i torowego, węzłów rozjazdowych, sterowania i ogrzewania  zwrotnic, sieci trakcyjnej, oświetlenia ulicznego i odwodnienia. Ponadto przebudowane zostaną przystanki, zamontowane zostaną nowe wiaty oraz tablice informacji pasażerskiej i automaty KMK. Torowisko zostanie „wyciszone” przez zastosowanie mat antywibracyjnych.

Jest to trzeci etap remontu wokół Plant poprzedzony przebudową ul. Podwale i ul. Dunajewskiego (2015 r.), który finalnie wprowadzi ruch jednokierunkowy dla kierowców aut już na całej trasie od Dworca Głównego do ul. Piłsudskiego. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kursować w obie strony, bez spowolnienia przez ruch  samochodowy.

Zadanie realizowane jest w ramach unijnego projektu „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą”. Otwarcie ofert przetargowych w ZIKiT planowane jest 18 kwietnia.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków