Rower na każdą kieszeń

Krakowianie od 1 marca mogą korzystać z rozbudowanego systemu roweru miejskiego Wavelo, który oprócz innowacji technicznych, wprowadził rozbudowany cennik, dostosowany do różnych potrzeb użytkowników. Jeśli zatem korzystacie z roweru miejskiego codziennie, zachęcamy do wykupienia abonamentu, a jeżeli nie planujecie regularnych podróży, skorzystajcie z opcji „pay as you go”, czyli płacę tyle, ile jadę.

Rower na każdą kieszeń
Fot. Wavelo

Załóżmy, że codzienny dojazd do pracy zajmuje Wam 40 minut w jedną stronę. Jeżeli wybierzecie abonament za 24 zł miesięcznie, to nie dopłacicie do swojej podróży ani złotówki, w dodatku wyjdzie ona taniej niż podróż komunikacją miejską i samochodem. Aby spokojnie dojechać do pracy, polecamy wcześniej przejechać całą trasę orientacyjnie, tak aby na drugi dzień poranna podróż była czystą przyjemnością.

abonament wavelo

Dla osób, które muszą pokonać większą odległość i chcą na przykład połączyć podróż rowerem miejskim i komunikacją, polecamy taryfę 19 zł miesięcznie, pokrywająca jazdę 60 minut dziennie. Warto zauważyć, że po dwóch latach koszt wypożyczeń roweru miejskiego w takiej opcji, zrówna się z kosztem zakupu używanego roweru, a rower miejski Wavelo wyposażony jest w wiele udogodnień, np. w wał Cardana zastępujący łańcuch, komputer pokładowy z GPS i oświetlenie LED. 

A może potrzebujesz środka transportu na krótko, powiedzmy na 5 minut, bo jesteś spóźniony w drodze na spotkanie, albo masz daleko do przystanku? Wtedy korzystając z Wavelo, zapłacisz złotówkę. Pamiętajcie, że taryfa „pay as you go” dedykowana jest właśnie dla osób, które potrzebują skorzystać z roweru na kilka minut, np. przejechać dwa przystanki, ponieważ uciekł im tramwaj. Wtedy jadąc na rowerze nadgonią stracony czas jak i zapłacą za jazdę mniej, niż za bilet KMK.

Planujecie w weekend zwiedzanie Krakowa z przyjaciółmi z innego miasta lub rodziną? Wtedy warto wybrać abonament 29 zł (12 h jazdy w ciągu całego dnia) i połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odkrywanie Krakowa i ruch na świeżym powietrzu.

Na koniec chcieliśmy także dodać, że cennik wypożyczeń rowerów miejskich opracowała firma Wavelo, podkreślając że jest to oferta dostosowana do oczekiwań rynku. ZIKiT ze swojej strony będzie się przyglądać jak funkcjonuje system i sugerować rozwiązania najlepsze z punktu widzenia mieszkańców.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków