Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

12 616 7555 – pod takim numerem telefonu można zgłaszać przez całą dobę zauważone zniszczenia dróg i chodników, które pojawiły się po zimowych roztopach w Krakowie. Wszystkie usterki naprawiane są na bieżąco, choć pierwszeństwo mają główne trasy i te, po których jeździ komunikacja miejska. Oczywiście nie zapominamy także o mniejszych, osiedlowych drogach. Jeśli ubytek jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, pojawiamy się na miejscu w ciągu kilku godzin.

Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Inspektorzy ZIKiT z działu bieżącego utrzymania dróg każdego dnia prowadzą objazdy krakowskich ulic. Informacje o zniszczeniach zgłaszają także coraz częściej mieszkańcy, jak i wykonawcy remontów.  Jednymi z pierwszych ulic remontowanych w tym roku są m.in. ulica Halszki, Cechowa, Bieżanowska, Mochnackiego, Półłanki czy Rybitwy.

- W zależności od warunków atmosferycznych, dobieramy odpowiednią technologię naprawy. Na przykład przy kładzeniu asfaltobetonu konieczna jest dodatnia temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy – mówi inspektor ZIKiT. –  Wspólnie z wykonawcami prac dokładamy także starań, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców – dodaje.

Pod numerem telefonu 12 616 7555 zgłaszane są także uszkodzenia samochodów, do których doszło na zniszczonej nawierzchni. Warto zauważyć, że drogi w Krakowie są w coraz lepszym stanie, co można zauważyć także po zmniejszającej się liczbie takich zgłoszeń. Dla porównania w 2013 r. ZIKiT otrzymał 689 zgłoszeń dotyczących uszkodzenia pojazdów na drodze w Krakowie. Już w 2014 r. było ich o prawie połowę mniej, bo 345. W ubiegłym roku do początku listopada dotarło do nas 305 takich interwencji.

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków