Tunel KST w świetle LED-ów

Na dwóch peronach: „Dworzec Główny” i „Politechnika Krakowska” zostało wymienione oświetlenie na nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Na wymianie skorzystają pasażerowie, ponieważ perony są przez to lepiej oświetlone i wyglądają bardziej elegancko. Wymiana odbyła się bezkosztowo.

Tunel KST w świetle LED-ów
Fot. ZIKiT

W podobny sposób w ubiegłym roku, od początku lipca zmienił się tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju w rejonie Dworca Głównego, który od tej pory rozświetla 250 świateł ledowych.

- Dzięki temu światło rozchodzi się bardziej równomiernie, jest jaśniejsze, a lampy energooszczędne. Oświetlenie zostało wymienione bezkosztowo. Firma, która bezpłatnie przekazała i zamontowała światła, będzie je także obsługiwać jako serwis. W zamian za to gmina Kraków zapłaci wykonawcy tyle, ile uda się zaoszczędzić na montażu ekologicznych lamp pod względem zużycia energii – wyjaśnia inspektor z ZIKiT.

Także na przełomie września i października ubiegłego roku odbył się kompleksowy przegląd oświetlenia w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, pierwszy na taką skalę od otwarcia, czyli od 2008 r. Po przeglądzie zostały naprawione usterki, uzupełnione brakujące źródła świetlne, a następnie lampy zostały dokładnie oczyszczone z zabrudzeń. Wymienione zostały także oprawy oświetlenia awaryjnego, czyli lampy ewakuacyjne, których zadaniem jest oświetlenie tunelu w razie awarii.

W tunelu KST znajduje się w sumie ponad 1000 lamp.

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków