Prądnik Biały: gdzie staną stacje naprawy rowerów?

Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego z 2016 r. – montażu czterech stacji naprawy rowerów z wyposażeniem serwisowym, z których mieszkańcy Prądnika Białego będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. Zachęcamy do głosowania w naszej ankiecie!

Prądnik Biały: gdzie staną stacje naprawy rowerów?
Fot. ZIKiT

Do głosowania zakwalifikowanych zostało 7 lokalizacji, które wskazali mieszkańcy. Spośród nich trzeba teraz wybrać cztery, bo tyle właśnie stacji wskazali w Budżecie Obywatelskim pomysłodawcy. Ankieta będzie dostępna na naszej stronie do 28 lutego (GŁOSUJ!). Stacje zostaną zamontowane w tych miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów, a głosowaniu poddane są propozycje:

- ul. Mackiewicza/Opolska w bezpośrednim sąsiedztwie Wavelo

- Pętla Krowodrza Górka, obok stacji Wavelo

- PKP Łobzów, obok stacji Wavelo po stronie ul. Wrocławskiej

- Pętla Azory, obok stacji Wavelo

- Park Krowoderski, w pobliżu wejścia od strony ul. Batalionu „Skała” AK

- Przystanek „Prądnicka”

- Przystanek „Wyki”

Przypominamy, że w tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wspólnie z Radą Dzielnicy IV (Prądnik Biały) realizuje zwycięskie zadania z trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Jednym z nich jest projekt w Dzielnicy IV „Zrób to sam – samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów!”. Każda ze stacji będzie zawierała pompkę, różnego rodzaju klucze i inne narzędzia, których będzie można użyć do naprawy roweru, wózka dziecięcego lub wózka służącego osobie z niepełnosprawnością.

W styczniu zwróciliśmy się do mieszkańców, aby zgłaszali i oznaczali na mapie najlepsze ich zdaniem lokalizacje na terenie Dzielnicy. Cztery propozycje musiały zostać odrzucone, ponieważ nie dotyczyły terenu należącego do gminy.

Dziękujemy za każdy głos i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnym etapie!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków