Porozmawiaj o Mobilnym Krakowie

Ruszają konsultacje z mieszkańcami dotyczące założeń Mobilnego Krakowa, czyli planu realizacji polityki transportowej w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach, wysłuchania na czym mogą polegać zmiany i wyrażenia swojej opinii na ten temat. Wspólnie wypracujmy model, dzięki któremu Kraków stanie się miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla wszystkich użytkowników ruchu i mieszkańców.

Porozmawiaj o Mobilnym Krakowie
Fot. Paweł Krawczyk

Proponowane rozwiązania wyraźnie wzmocnią komunikację miejską, przez co przyczynią się do zmniejszenia smogu i hałasu w mieście oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Plan zakłada ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum.  Więcej można przeczytać TUTAJ

Plan najbliższych spotkań konsultacyjnych wygląda następująco:

  •  13 luty, poniedziałek (w godz. 18-20) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18:  dla mieszkańców Dzielnicy I
  •  15 luty, środa (w godz. 18-20) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I
  •  22 luty, środa (godz. 17) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców
  •  23 luty, czwartek (w godz. 17-19) Rada Dzielnicy XIII, Rynek Podgórski 1, sala im. Franciszka Maryewskiego: dla mieszkańców Dzielnicy XIII

Mieszkańcy Dzielnicy  Stare Miasto będą mieli możliwość uczestniczyć w kilku spotkaniach organizowanych przez ZIKiT i Radę Dzielnicy I, ponieważ zaproponowane rozwiązania najbardziej ich dotyczą. Odbędą się również konsultacje z mieszkańcami Dzielnicy II Grzegórzki oraz osobne z przedsiębiorcami.  W razie potrzeby i zainteresowania konsultacje mogą odbyć się także w innych dzielnicach Krakowa.

Przypominamy, że przez cały czas uwagi do Mobilnego Krakowa można zgłaszać także mailowo, wypełniając FORMULARZ (kliknij). Osoby, które nie mogą przyjść na spotkanie lub mają utrudniony dostęp do Internetu, zapraszamy do jednego z naszych punktów informacyjnych:

- w przejściu podziemnym na placu Bohaterów Getta czynnym: pon:  8-12, wt: 13-17, śr: 9-13, czw: 13-17 i pt: 13-17,
- na ul. Pawiej (przystanek Politechnika): pon: 13-17, wt: 9-13, śr: 13-17, czw: 12-16, pt: 13-17,
- oraz w siedzibie ZIKiT-u przy ul. Centralnej 53 w godz. 7:30-15:30.

 

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków