Płynniejszy przejazd przez rondo Ofiar Katynia

Na skrzyżowaniu Conrada – Armii Krajowej – Jasnogórska – Radzikowskiego (rondo Ofiar Katynia) od kilku dni działa nowy program sygnalizacji świetlnej. Dotychczas skrzyżowanie funkcjonowało z tzw. dwufazową sygnalizacją świetlną. Pojazdy skręcające w lewo musiały oczekiwać na sygnał zielony, co przy zwiększonym ruchu prowadziło do zatoru na rondzie.

Płynniejszy przejazd przez rondo Ofiar Katynia
Fot. ZIKiT

Aby poprawić płynność przejazdu przez skrzyżowanie, ZIKiT wprowadził nowy program sygnalizacji świetlnej. Będzie on obowiązywał w ciągu dnia, kiedy ruch samochodowy jest największy.

Dzięki zmianom, w przypadku większości skrętów w lewo na rondzie, możliwy  jest teraz przejazd z mniejszą liczbą zatrzymań. Odczują to przede wszystkim kierowcy jadący z ul. Armii Krajowej oraz ul. Conrada.

Łatwiejszy i płynniejszy przejazd przez rondo Ofiar Katynia, nieznacznie zwiększy czas oczekiwania na sygnał zielony przed samym skrzyżowaniem. Należy także pamiętać, że obecnie na funkcjonowanie skrzyżowania, oddziałuje niekorzystnie zwężenie ul. Armii Krajowej, związane z inwestycją prowadzoną przez PKP PLK.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków