Słupki porządkują przestrzeń skrzyżowań

Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej i Warszawskiej ZIKiT zamontował 16 słupków, dzięki którym parkujące samochody nie będą blokowały przejścia pieszym. W teorii  auta w ogóle nie powinny się tam zatrzymywać, bo jest to niezgodne z przepisami ruchu drogowego, ale w praktyce jest niestety inaczej. Podobne rozwiązania są i będą stosowane w innych miejscach w Krakowie. Zakup i montaż jednego słupka to koszt około 150 zł.

Słupki porządkują przestrzeń skrzyżowań
Fot. ZIKiT

Utrudnione przejście dla pieszych po chodniku to jedno, ale niewłaściwie zaparkowane samochody wpływają także na utrudnioną widoczność pieszych przechodzących na drugą stronę ulicy czy samochodów przejeżdżających przez skrzyżowanie. Taka sytuacja nagminnie miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Worcella i Zacisze. Słupki, które wykluczą już taką możliwość, zostały zamontowane w tym miejscu dwa dni temu.

- Oczywiście innym sposobem na takie pomysły kierowców było nałożenie mandatu. Jednak przypadków tego typu jest tak dużo, że sensowniejsze jest postawienie trwałej przeszkody – mówi inspektor z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Jak dodaje, o takie rozwiązania wnioskowali mieszkańcy, którzy wysyłali zdjęcia z najbardziej newralgicznych miejsc.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków