Niedzielny pokaz na kładce

Kładka Bernatka znów zamieni się w plenerową galerię sztuki. W niedzielę (29 stycznia) o godz. 11 zostanie zaprezentowana kolejna rzeźba balansująca Jerzego Kędziory. Będzie to pokaz symultaniczny, bo w tym samym czasie, różni artyści, zaprezentują swoje dzieła w 70 miejscach na świecie. Efekty będzie można zobaczyć w Internecie, aczkolwiek my zapraszamy do Krakowa, na kładkę!

Niedzielny pokaz na kładce
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Wydarzenie, w którym bierze udział także Kraków, wpisuje się w Międzynarodowe Święto Rzeźby Współczesnej, czyli europejski projekt prezentacji rzeźby w charakterystycznych miejscach w przestrzeni publicznej. Artyści z grupy Sculpture Network pokażą swoje prace w pracowniach, galeriach, muzeach, parkach i odlewniach.

Wszyscy, którzy chcą śledzić wydarzenie i poznać bliżej artystów uczestniczących w akcji, mogą do jutra (do 26 stycznia) zarejestrować się pod adresem:

www.sculpture-network.org/index.php?id=2038

Pierwszy raz rzeźby Jerzego Kędziory pojawiły się na Kładce o. Bernatka we wrześniu ubiegłego roku. Wystawa została przyjęta przez krakowian z wielkim entuzjazmem. Jerzy Kędziora jest autorem oryginalnych rzeźb balansujących, eksponowanych w Polsce i za granicą.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków