ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy

Trwają prace ziemne przy skrzyżowaniu ul. Wrobela z ul. Rączną. To drugi etap tej inwestycji. Do końca czerwca powstanie tu nowa droga, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i pojawią się chodniki.

ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy
Fot. Piotr Hamarnik

Rozbudowa ul. Wrobela rozpoczęła się w zeszłym roku, wtedy przebudowany został pierwszy odcinek tej drogi, od skrzyżowania z ul. Śliwiaka do skrzyżowania z ul. Rączną. Przed rozpoczęciem prac ulica była pozbawiona kanalizacji opadowej, brakowało chodników a stara nawierzchnia bitumiczna nie pozwalała na komfortową jazdę.


Pod koniec zeszłego roku ruszył II etap przebudowy, który obejmuje teren od skrzyżowania ul. Rączna, Łutnia i Wrobela do ul. Husarskiej. W ramach tej inwestycji budowana jest kanalizacja opadowa, przezbrajana jest sieć gazowa, a równolegle MPWiK buduje sieć wodociągową. Teraz trwają wykopy i roboty ziemne, prace przy nawierzchniach i chodnikach rozpoczną się wiosną. Inwestycja potrwa do końca czerwca 2017 roku.

Ze względu na roboty budowlane ul. Wrobela w rejonie skrzyżowania z ul. Rączną jest zamknięta dla ruchu. W zamian wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków