Odnowiona toaleta w przejściu Wielicka-Wlotowa

Zakończył się generalny remont toalety w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej, która zostanie udostępniona mieszkańcom jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwają ostatnie odbiory prac. Szalet ma ponad 25 lat i wymienione zostało w nim niemal wszystko, a koszt remontu wyniósł blisko 250 tys. zł.

Odnowiona toaleta w przejściu Wielicka-Wlotowa
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

W ramach remontu przebudowane zostały ścianki działowe w kabinach, wymienione płytki na ścianach i posadzce, cała instalacja, rurociąg  i wyposażenie. -Jak na razie ZIKiT nie planuje kolejnych remontów w krakowskich szaletach, ponieważ nie ma zabezpieczonych środków w miejskim budżecie, ale nie wykluczone, że w trakcie roku takie finanse się znajdą - wyjaśnia inspektor ZIKiT.

Warto także wiedzieć, że w ubiegłym roku ZIKiT przeprowadził kolejny etap remontu w samym przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej. Wymienione zostały m.in. płytki na ścianach i zamontowano daszki, które lepiej chronią przed deszczem. W następnej kolejności obiekt zyska nowy sufit podwieszany, odremontowane schody oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki specjalnej platformie.

Przypominamy, że wykaz wszystkich miejskich toalet dostępny jest na mapie na stronie ZIKiT: http://www.ekocentrum.krakow.pl/ekomapa.htm

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków