Mobilne laboratorium drogowe w Bronowicach

Na zlecenie ZIKiT-u mobilne laboratorium drogowe przeprowadziło wideorejestrację  pasa drogowego i obiektów inżynierskich w Bronowicach, w rejonie inwestycji prowadzonej przez PKP. Nagranie zrealizowano w ostatni weekend. Zostanie wykorzystane po zakończeniu inwestycji do oceny stanu  infrastruktury drogowej.

Mobilne laboratorium drogowe w Bronowicach
Fot. ZIKiT

Tym samym ZIKiT zyskał dokładną ewidencję stanu nawierzchni dróg dojazdowych i objazdów prowadzących do inwestycji. – Dzięki temu będziemy w stanie lepiej skontrolować jakość przywróconej nawierzchni drogowej po zakończeniu prac. Nowoczesne rozwiązanie będzie możliwe do wykorzystania także podczas innych inwestycji prowadzonych w Krakowie i pomoże w wyegzekwowaniu ewentualnych napraw po zniszczeniu dróg  – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor ZIKiT.

Jak już informowaliśmy, mobilne laboratorium drogowe, czyli terenowy samochód wyposażony w osiem kamer i system komputerowy, przeprowadził inwentaryzację ulic i całej infrastruktury w rejonie pierwszej obwodnicy. Takie nagranie może teraz zostać wykorzystane przez inspektorów w ZIKiT np. przy wydawaniu zgód na zajęcie pasa drogowego, umieszczenia reklamy w pasie drogowym albo do oceny stanu nawierzchni drogi w wyniku jej eksploatacji - bez konieczności wizji w terenie.

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków