Nagroda za pierwszy ogródek jordanowski integracyjny

Kraków staje się coraz bardziej miastem bez barier, także dzięki Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wczoraj zostaliśmy wyróżnieni statuetką w X jubileuszowej edycji konkursu architektonicznego, który promuje budownictwo dostępne dla osób niepełnosprawnych. ZIKiT tym razem został nagrodzony za ogródek jordanowski przy ul. Meissnera dostosowany do potrzeb dzieci z różnym stopniem sprawności.

Nagroda za pierwszy ogródek jordanowski integracyjny
Fot. ZIKiT

Urządzenia zabawowe, dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności są główną atrakcją nowego ogródka jordanowskiego na Prądniku Czerwonym, który został otwarty w sierpniu tego roku.

Plac zabaw został wyłożony bezpieczną powierzchnią nawierzchnią poliuretanową, na której zostały zamontowane urządzenia: integracyjny zestaw zabawowy, huśtawki wahadłowe przeznaczone dla starszych i młodszych użytkowników, huśtawka dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo, zjeżdżalnia z górką wspinaczkową, piramida liniowa, huśtawki sprężynowe w kształcie zwierząt, kołowrotek oraz piaskownica. 

Cały teren ogródka został ogrodzony. Pojawiło się oświetlenie z lampami ledowymi, ławeczki i kosze na śmieci.

Więcej informacji o ogródku: TUTAJ

O konkursie Kraków bez barier: SPRAWDŹ

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków