Organizacja ruchu - Powst. Wielkopolskich

Według informacji jakie otrzymaliśmy od wykonawcy realizowanej przez PKP budowy łącznicy kolejowej, utrudnienia z jakimi kierowcy jadący od strony Nowej Huty spotkali się wczoraj nie powinny się już powtórzyć.

Organizacja ruchu - Powst. Wielkopolskich
Fot. ZIKIT

Uszczegółowienia wymaga przede wszystkich informacja dotycząca utrudnień na wlocie od ul. Powstańców Wielkopolskich, które zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami wystąpią sporadycznie i będą miały charakter krótkookresowy w terminie 16.11 – 30.11, czytamy w przesłanej nam informacji. Po zakończeniu wczorajszego betonowania ustroju nośnego nad skrzyżowaniem około godziny 24:00 wlot został w pełni udrożniony dla ruchu. Kolejne utrudnienia na tym wlocie zostaną wprowadzone najpewniej dopiero w poniedziałek (21.11) po szczycie porannym (około godziny 9:30).

Wykonawca został zobowiązany przez ZIKiT do minimalizacji utrudnień w ruchu i prowadzenia większości prac poza okresem szczytów co wymusiło reorganizację harmonogramu robót dotyczącą wykonywania ustroju nośnego nad skrzyżowaniem. Wykonawca wyszedł też naprzeciw oczekiwaniom ZIKiT i wywiązaliśmy się z wcześniejszych zobowiązania dotyczących udrożnienia w pełni (dla wszystkich relacji) skrzyżowania z ul. Wielicką przed okresem Wszystkich Świętych pomimo tego, że harmonogram Wykonawcy zakładał wyłącznie udrożnienie samej estakady Obrońców Lwowa. Takie postępowanie wymusiło wstrzymanie niektórych prac już od 28.10.

Jednocześnie PKP PLK przypomina, że informował on, że nie uniknie w rejonie całego skrzyżowania (w tym wlotu Powstańców Wielkopolskich) licznych utrudnień także w następnym roku: Zgodnie z zapewnieniami obiecaliśmy, że wszystkie prace wymagające wprowadzenia dodatkowych ograniczeń w ruchu będą prowadzone weekendami i będą miały charakter krótkookresowy, a nawet kilkugodzinny

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków