Dekorujemy Kraków na Święto Niepodległości

Już wieczorem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpocznie montaż patriotycznej dekoracji na ulicach i placach Krakowa. Koszt ozdób (wraz z demontażem) wyniesie ponad 30 tys. zł. Lokalizacje wystroju zostały wybrane zgodnie z harmonogramem uroczystości. Zobaczcie, jak na ten jeden dzień zmieni się nasze miasto!

 Dekorujemy Kraków na Święto Niepodległości
Fot. Wiesław Majka

Najwięcej zostanie ustawionych masztów z flagami w barwach narodowych, które będą wysokie aż na 7 metrów. W sumie będzie ich 62 sztuki. Takie ozdoby znajdą się w Rynku Głównym (36 sztuk), na Małym Rynku (7), na Placu Matejki (7), ul. Podzamcze wzdłuż murów (8) oraz przed Urzędem Miasta Krakowa (4).

Ponadto patriotyczny nastrój podkreślą duże stojaki z sześcioma flagami w każdym, które zostaną ustawione przy Pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu (1), przy Katedrze Wawelskiej i przy bramie prowadzącej na Wawel (4 sztuki), przy Krzyżu Katyńskim na placu im. ojca Adama Studzińskiego (2 sztuki), na placu Matejki (2 sztuki) oraz przy pomniku Józefa Piłsudskiego przy ul. Wenecja (1 stojak).

Tradycyjnie ozdobiona zostanie Wieża Ratuszowa, na której widoczna będzie flaga Polski o długości 22 metrów. Patriotyczne symbole zauważalne będą także na scenie w Rynku Głównym, na której organizowana będzie Lekcja Śpiewania.

Flagi i proporce zostaną zawieszone również nad ulicami w zabytkowym centrum: ul. Grodzką i ul. Floriańską. W trakcie uroczystości zostaną zapalone znicze przy pomnikach Pomniku Żołnierzy Polski Walczącej, pomniku Józefa Piłsudskiego przy ul. Wenecja oraz przy Krzyżu Katyńskim  na placu im. ojca Adama Studzińskiego.

Zachęcamy wszystkich krakowian, aby udekorowali swoje okna flagą oraz wzięli udział w patriotycznych uroczystościach!

Tagi: święto, ZIKiT

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków