Kontrolerzy gotowi do pomocy

Wszyscy krakowscy kontrolerzy, którzy pracują w mundurach, odebrali wczoraj dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu już w okresie Wszystkich Świętych będą mogli być jeszcze bardziej pomocni pasażerom, także w takich sytuacjach jak np. zasłabnięcia czy upadki. O nowych umiejętnościach będą informować specjalne plakietki na mundurach kontrolerskich.

Kontrolerzy gotowi do pomocy
Fot. renoma

Warto przypomnieć, że pod koniec września 50 umundurowanych kontrolerów uczestniczyło w kursie teoretycznym i praktycznym z zakresu pierwszej pomocy.

- Bardzo zależy nam, aby kontroler był pomocny pasażerom, stąd angażujemy się wspólnie z firmą Renoma w akcje, które nie kojarzą się z typową pracą kontrolera - wyjaśnia Marcin Korusiewicz, Dyrektor ZIKiT.

O tym, że takie umiejętności są potrzebne, przekonuje wydarzenie z lipca, gdy na przystanku  tramwajowym zasłabł starszy mężczyzna i uderzył głową o chodnik, a kontrolerzy udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Sprawa została opisana w mediach. 

– Nie każdy jednak jest gotowy na taką sytuację. Dlatego zależało nam, aby kontrolerzy nabrali pewności i przećwiczyli zasady pierwszej pomocy. Wszyscy przyjęli pomysł szkolenia z wielkim entuzjazmem – mówi Marcin Bonisławski firmy Renoma.

pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków