Spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea. Zapraszamy!

W czwartek (3 listopada) o godz. 17 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea oraz Dzielnicy V Krowodrza poświęcone pilotażowej akcji oczyszczania ulicy z pyłów, które  mają wpływ na jakość powietrza i  przyczyniają się do powstawania smogu.

Spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea. Zapraszamy!
Fot. ZIKiT

Ulica Lea została wstępnie wytypowana do akcji jako pierwsza ulica w Krakowie, więc mieszkańcy tego terenu będą mogli pierwsi ocenić efekty takiego działania. Impulsem są badania Akademii Górniczo-Hutniczej dotyczące czystości ulic, które wskazały jednoznacznie, iż problem zalegających pyłów jest dużo większy na tych ulicach, na których parkowanie dopuszczone jest na jezdni. Systematyczne mycie jezdni będzie związane z zaplanowanym i trwającym krótki czas zakazem parkowania po wyznaczonej stronie. Tym bardziej chcielibyśmy poznać stanowisko mieszkańców w tej sprawie.

Ponadto  zachęcamy wszystkich uczestników, aby przedstawili swoje uwagi i oczekiwania dotyczące jakości życia w Dzielnicy V. Będzie ku temu okazja, ponieważ we czwartkowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w VII LO przy ul. Skarbińskiego 5. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków