Wiaty odporne na jesień

Do końca października planowany jest montaż wiatrołapów na wszystkich wiatach przystankowych typu „premium”, czyli na tych, na których pasażerowie skarżyli się, że są za mało chronieni przed deszczem czy wiatrem. W ostatnim czasie takie osłony pojawiły się na czterech przystankach autobusowych przy al. Armii Krajowej i ul. Conrada.

Wiaty odporne na jesień
Fot. ZIKiT

Chodzi o przystanki: Bronowice Wiadukt, Rondo Ofiar Katynia, Zarzecze i Conrada. Wcześniej wiatrołapy zamontowane zostały na przystankach Centrum Kongresowym ICE, i jak zapewnia wykonawca, wszystkie przystanki tego typu w Krakowie, będą uzupełniane w ten sposób, bezpłatnie w ramach umowy z ZIKiT.

Przypomnijmy,  wymiana wiat dla  miasta jest bezkosztowa (wykona ją firma AMS w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach reklamowych)  i potrwa aż do 2029 roku. Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w Krakowie do 2018 roku (po 50 rocznie). W latach 2015-2018 zamontowanych zostanie też 100 dodatkowych nowych wiat (po 25 rocznie). W pozostałych latach, do 2029 roku, rokrocznie wymienianych będzie od kilku do kilkunastu wiat.

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków