Inteligentne oświetlenie dla Krakowa [GALERIA]

Gmina Kraków  wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą bierze udział w innowacyjnym i pilotażowym projekcie, którego celem jest modernizacja oświetlenia ulicznego i systemu sterowania oświetleniem w mieście. Wczoraj na AGH odbyła się konferencja naukowa poświęcona tej tematyce, o kolejnej będziemy informować pod koniec października.

Inteligentne oświetlenie dla Krakowa [GALERIA]
Fot. ZIKiT

Przypomnijmy, że do końca listopada  w Krakowie trwa montaż specjalnego oświetlenia, którego intensywność światła dostosowuje się do warunków pogodowych, oświetlenia zewnętrznego czy natężenia ruchu. W sumie będzie to 3768 punktów świetlnych zlokalizowanych w rejonach: Aleje Trzech Wieszczów i Stare Miasto, Salwator, Łobzów, Bronowice na terenie Krowodrzy i Śródmieścia.

Projekt, dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, obejmuje także stworzenie systemu sterowania oświetleniem i sprzężenia go z systemem sterowania ruchem. Efekty tego projektu badawczego mogą się przełożyć się w przyszłości na ogólne zasady funkcjonowania oświetlenia w całym Krakowie.

Na konferencji, organizowanej przez  AGH zaprezentowane zostały wstępne wyniki projektu. W panelu eksperckim uczestniczyli prof. Leszek Kotulski, szef Katedry Informatyki Stosowanej na AGH, dr Sebastian Ernst z AGH, dr Marta Smagacz-Poziemska z Instytutu Socjologii UJ, Michał Strójwąs z ZIKiT, Daniel Kutryb, dyrektor handlowy w Schreder Polska i Anna Gapys, radna Dzielnicy I.

 

Więcej informacji:

www.twitter.com/oswietlamy

www.facebook.com/oswietlamy

www.oswietlenie.krakow.pl

Tagi: ZIKiT, AGH

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków